Banshee Bikes

Pár bikerů mi pokládá tuto otázku, je na čase se vyjádřit:-)

Na Banshee Bikes je mi sympatických několik zásadních věcí, ať už z kostrukčního hlediska nebo projevu jízdy. Především Banshee vyrábí výhradně biky, žádné silničky ani dětská kola po boku trekkingů v nabídce nejsou a ni nebudou. Firma řízená 3 lidmi se soustřeďuje na malosériovou výrobu kolem 2000 rámů ročně s posláním vyrábět nejlepší biky s důrazem na odolnost, poslouchají své zákazníky a ke své prezentaci nepotřebují často klamavý marketing. Rámy se před výrobou často objevují jako prototypy pro pečlivě zvolené bikery, teprve po jejich poznatcích jdou do výroby jako výsledek. Nastavitelná geometrie pomocí zadních výměnných patek je kapitolou sama pro sebe, toto řešení nemá žádná jiná značka - navíc bikerům umožňuje volbu zadní osy, u některých modelů dokonce i volbu mezi 26´´ nebo 650b koly, což také není úplně běžné. U Banshee neexistuje Press Fit - řešení středového složení je věrné závitové klasice, prostě žádné gramaření na úkor odolnosti středového pouzdra se nekoná a ani nebude... U mnohých komerčních značek se často setkáváme s provařením rámu v oblasti sváru zevnitř trubek, zejména v oblasti hlavy nebo okolí sedlové trubky, na to u Banshee zapomeňte - tlustá stěna a precizní zpracování toto vylučují, tím se samozřejmě eliminuje riziko prasknutí rámu a zvyšuje se jejich tuhost. Když jsme u tuhosti, tam je hlavní zbraň Banshee Bikes, reakce na šlápnutí do pedálů je vynikající a rámy jsou prostě o něčem jiném než zbytek světa. Řešení virtuálu zadní stavby umístěné na dvou protiběžných vahadlech nazývané KS link od tvůrce Keitha Scotta perfektně plní svou funkci; při záběru se příliš nepohupuje a žehlí jako tchýně:-) Pozornost si zaslouží osazení velkými ložisky INA, po důkladném testování nejsou vyjímkou i rámy ježděné kolem 10.000 km bez výměny, popraskávání a vůle se zde nekoná, což se o titěrných ložiscích u některých komerčních strojích říct nedá. Dalším podstatným aspektem je možnost osazení rámů libovolnými tlumiči všech dostupných značek, žádné na míru vyráběné tlumiče se specifickým uchycením apod. u Banshee není. Zákazník tak má možnost bike osadit jakýmkoli tlumičem podle předpokladu určení nebo osobních zkušeností, stejně tak je tomu u ostatních komponentů - z řady buildkitů si vybere každý, v opačném případě má prostor k naplnění vlastních představ. Banshee jsou komunitní záležitostí pro bikery vyžadující odolný a unikátní bike s jasným projevem, kvalitou na špičkové úrovni. Rámy jsou připraveny plnit tajné sny, jsou to jediné kola o očima ve znaku:-)

Více napoví jízda, kdo Banshee neprojel, netuší o čem je řeč. Pokud chcete stroj vyzkoušet, tak neváhejte, jste na správné adrese.

Osobně velice děkuji za spolupráci a možnost zkusit všechny modely Matěji Charvátovi, přednímu jezdci DH a dovozci Banshee Bikes do ČR, rád se o své zážitky podělím a doporučím vhodný model k zapůjčení, není nad vlastní zkušenost. Jsem hrdým prodejcem a velkým nadšencem!

Těším se na projížďku, vyzkoušejte, stojí to za hřích.

Díky, Honza Tomášek / Biketechnic

<< Zpět na Novinky