SIERRA NEVADA - Španělsko

Před pěti lety jsme se vydali za Mikem Saundersem, vynikajícím jezdcem a stavitelem singletracků v pohoří Sierra Nevada.

V té době nepadlo o krizi ani slovo, Sky Europe létala za hubičku, Španělsko pařilo jak o závod - prostě normál:-)Hledali jsme alternativu za přelidněnou Gardu, chtěli jsme zažít ježdění bez všudypřítomných německých turistů a volnost.Sierra Nevada je v tomto ideál, předposlední vesnice Bubión a pak už jen přírodní rezervace plná singletracků, po turistech ani stopy...Mike to má hodně zmáklé, po trailech co většinou vybudoval a pojmenoval nás protáh pěkným fofrem. Výlety začínaly výjezdem dodávkou co nejvýš to šlo, naše starty byly kolem 2500m n.m., výš bylo dost sněhu. Následovaly traily všech obtížností, celkově jde o náročné enduro ježdění s převahou sjezdů, dole na nás vždy čekal Paco s dodávkou. Celková náročnost kamenitého terénu byla dost velká, defektů bylo požehnaně hlavně díky plášťům Spec. Captain které sice v domácích lesích fungovaly skvěle, za to na kamenech byly k ničemu. Velký díky patří Mikovi za perfektní organizaci, rady i technickou pomoc. Z Bubiónu se nám nechtělo vůbec zpátky...

Pokud vše půjde jak má, vypravíme se do Španělska letos v létě, termín výletu a kapacitu během měsíce oznámíme. Pokud máš zájem, piš na info@biketechnic.cz.

Fotky v galerii.

<< Zpět na MTB výlety