MTB výlety

Ročně najezdíme 4000-5000km s našimi zákazníky a zájemci o testování kol, pořádáme bike-eventy pro firmy, umíme nabídnout až 40 kol k testování. Mezi naše oblíbené lokality patří Kokořínsko, Čeký ráj, okolí Prahy či Jizerské hory – tato místa známe jako svá kola.

Každoročně pořádáme výlety na Lago di Garda zaměřené na technické ježdění, naše zkušenosti předáváme dále a děláme z jezdců pravé bikery. Zaměřujeme se na ovládání kola v každém terénu, naučíme Vás správnou techniku jízdy i v kritických situacích, poradíme Vám s výběrem vhodného materiálu a vybavení pro jednotlivé zaměření jízdy.

 

 

SIERRA NEVADA - Španělsko
01.02.2013 06:09

Před pěti lety jsme se vydali za Mikem Saundersem, vynikajícím jezdcem a stavitelem singletracků v pohoří Sierra Nevada.

V té době nepadlo o krizi ani slovo, Sky Europe létala za hubičku, Španělsko pařilo jak o závod - prostě normál:-)Hledali jsme alternativu za přelidněnou Gardu, chtěli jsme zažít ježdění bez všudypřítomných německých turistů a volnost.Sierra Nevada je v tomto ideál, předposlední vesnice Bubión a pak už jen přírodní rezervace plná singletracků, po turistech ani stopy...Mike to má hodně zmáklé, po trailech co většinou vybudoval a pojmenoval nás protáh pěkným fofrem. Výlety začínaly výjezdem dodávkou co nejvýš to šlo, naše starty byly kolem 2500m n.m., výš bylo dost sněhu. Následovaly traily všech obtížností, celkově jde o náročné enduro ježdění s převahou sjezdů, dole na nás vždy čekal Paco s dodávkou. Celková náročnost kamenitého terénu byla dost velká, defektů bylo požehnaně hlavně díky plášťům Spec. Captain které sice v domácích lesích fungovaly skvěle, za to na kamenech byly k ničemu. Velký díky patří Mikovi za perfektní organizaci, rady i technickou pomoc. Z Bubiónu se nám nechtělo vůbec zpátky...

Pokud vše půjde jak má, vypravíme se do Španělska letos v létě, termín výletu a kapacitu během měsíce oznámíme. Pokud máš zájem, piš na info@biketechnic.cz.

Fotky v galerii.

Více >>
HAMMERTRAILS - Nejdek
30.06.2012 14:15

Hammertraily nelze doporučit každému...
Důvod? Je to náročné, tady byste s rodinkou pochodili, ale nepojezdili:-)
Kousek nad Oldřichovem u Bílé skály začíná nádherný trail, který se pochvíli změní v neuvěřitelnou spleť kořenů.
Dolet po technických pasážích končí přímo na železniční trati z Nejdku, pokračuje dalším sjezdem do rokle, kde si dali stavitelé Hammertrailu fakt záležet.
Krásné uměle vytvořené skoky přes potok a kolem něj jsou výzvou pro každého bikera.
Kdo neumí skákat, tady má vynikající příležitost se něco naučit.
Pro tyto choutky jsme si nemohli vybrat lepší stroj, jako jedni z prvních v ČR jsme měli možnost vyzkoušet TREK SLASH 9.
Okamžitě po nasednutí na bike byla znát jeho chuť zatáčet a létat, krátká a hravá geometrie podpořená nízkým těžištěm a prohlou horní rámovou trubkou - co víc si přát?
Tohle kolo musí milovat každý biker toužící po technickém ježdění, není to ale nic na celodenní výlet.
Na celém ježdění v této lokalitě je výborné, že se po příjezdu do Nejdku dá vyjet vlakem zpátky do Oldřichova a jezdit znovu a znovu, dokud to síly dovolí:-)

Na příští sezónu chystáme návrat do této lokality ve velkém stylu, sledujte náš web! 

Více >>